Vaterpolo

Zakaj vaterpolomoč-hitrost-vzdržljivostrazvijanje ekipnega duhapotovanja po celi Evropiigranje v reprezentanci

Redna vadba od oktobra do junija

Polletni ali celoletni tečaj bo potekal ob sredah 16.15–17.30 ali ob sobotah 8.15–9.30 v Ciriusu. Učili se bomo osnovnih in nadaljevalnih tehnik plavanja (prsno, hrbtno in kravl). Nekaj pozornosti bi posvetili tudi drugim vodnim športom.

Mali vaterpolo

Pri vaterpolo šoli je vključena suha vadba ob torkih (17.00–18.30) v telovadnici pri OŠ Toma Brejca. Otroci se bodo učili osnovnih gibalnih vaj, poudarek bo na vajah za motoriko. Spoznavali se bodo z različnimi igrami z žogo in štafetami. Ob sredah (16.15–18.00) in sobotah (8.15–9.30) pa se bodo otroci učili osnovnih in nadaljevalnih tehnik plavanja. Spoznali se bodo z osnovami vaterpola in igro vaterpola. Nekaj pozornosti bi posvetili tudi drugim vodnim športom. V poletnih mesecih v juliju in avgustu pa se aktivnosti odvijajo na kamniškem bazenu.

Vaterpolska šola

Za tiste malo večje, osnovnošolske vaterpolske navdušence, so treningi organizirani od oktobra do junija na pokritem bazenu v Kranju, julija, avgusta in septembra pa imajo možnost treniranja na bazenu v Kamniku.

Uspehi

Da so aktivnosti in treningi res kvalitetno izpeljani dokazujejo športni dosežki društva, saj mladi vedno znova in znova dokazujejo, da so dobro pripravljeni na tekmovanja. Vsakoletno se mlajše kategorije športnikov umeščajo na tekmovanjih med zmagovalce, mladinci in kadeti pa se uvrščajo v državne reprezentance, kar je zelo spodbudno za nadaljnje delo Vaterpolskega društva Kamnik.

Cirius, Novi trg 43A, Kamnik, 1241 Kamnik

Mestno kopališče Kamnik, Maistrova ulica 15, 1241 Kamnik