• 070 816 797
 • Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.
Račun
Poteka avtorizacija ...
×

Oslabljeni vaterpolisti kamniškega Calcita izgubili proti Braniku

Calcit Water Polo je moral priznati poraz proti mariborskemu Braniku, ki se je v januarskem prestopnem roku okrepil s kar šestimi igralci. Mariborčani, ki so bili v prvem krogu prosti, so tako v domačem bazenu s 13:9 (5:2, 3:2, 1:2, 4:3) bili boljši od Calcita, ki bo v naslednjem krogu 18. februarja prost.

Branik Maribor – Calcit Water Polo 13:9 (5:2, 3:2, 1:2, 4:3)

Maribor – Kopališče Pristan, gledalcev 100, sodnika: Homovec, Carič; delegat: Stariha

Branik Maribor: Jukić, Pajnik, Anzulović, Seljak 2, Globovnik 2, Kačič 2, Pevec 2, Lep, Herzog, Šulek 3, Rajšp 2, Popović, Bauman. Trener: Tomislav Gradski.

Calcit Water Polo: Jeran, Brišnik, Gole, Gledec 1, Lukić, Kordež, Blažević 2, Šenica, Cerar 1, Briški 3, Bergant 2. Trener: Darko Homar.

Calcit je bil na tretjem turnirju Alpe Waterpolo lige proti Mariboru na Reki boljši s 13:10. Tokrat v ekipi ni bilo Gašperja Žurbija, manjkal je kapetan Martin Stele, prav tako ni bilo Sebastjana Novaka in Tilna Leskovca, zeleno luč za nastop še vedno čaka Luka Sokler. Tako se je v bazen vrnil tudi trener Calcita Gašper Šenica, ki ga je na klopi zamenjal Darko Homar.

Prvo četrtino so ob spodbudi glasnih navijačev odlično začeli Mariborčani, ki so po golu reprezentanta Aljaža Pevca in Jurija Seljaka že v drugi minuti povedli z 2:0. Za Kamničane sta bila uspešna Goran Blažević in tokrat tudi v vlogi kapetana Blaž Briški, vendar je za visoko vodstvo osem sekund pred iztekom četrtine za domače zadel Luka Globovnik.

V drugi četrtini je Briški zmanjšal zaostanek, vendar je z zadetkom takoj odgovoril Pevec. Zadetek Blaževića je kamničane približal na dva zadetka zaostanka, vendar sta Globovnik in Šulek prednost Branika do polčasa podvojila.

Tretjo četrtino so dobili Kamničani po uspešno izvedenih kazenskih strelih Aleksandra Cerar in Ivana Gledeca. Ko je v zadnjem delu tekme Rok Bergant s prvim zadetkom približal Calcit na zgolj dva zadetka zaostanka, je že kazalo na napeto končnico. Tim Kačič in Matej Rajšp sta za domače poskrbela, da ni prišlo do preobrata. Dvorana je bila na nogah, zadetek Kačiča je potrdil prvo zmago Branika, poraz je nekoliko ublažil ob koncu tekme Bergant.

Na drugi tekmi je Slovan z novo okrepitvijo, Srbom Luko Gligorijevićem, premagal oslabljene Triglavane s 13:8 (4:3, 3:1, 2:0, 4:4). Vsekakor bo letošnje prvenstvo zelo izenačeno, osnovni cilj Calcita se je uvrstiti v končnico, bo pa ekipa po prikazanem vsekakor konkurenčna ostalim za najvišja mesta.

Lestvica:
VK LJUBLJANA SLOVAN  2 1 1 0 23:18 4
AVK BRANIK MARIBOR   1 1 0 0 13:9 3
CALCIT WATERPOLO    2 0 1 1 23:-4 1
VD GRAFIST KOPER    0 0 0 0 0:0 0
AVK TRIGLAV KRANJ   1 0 0 1 13:-5 0

Aleksander Sokler
FOTO: AVK Branik

Vaterpolsko društvo Kamnik
Maistrova ulica 15, 1241 Kamnik
070  816 797
© 2024 Vaterpolsko društvo Kamnik. All Rights Reserved. Powered by Oblikovalnica