Vaterpolisti Calcita v sredo v polfinalu proti Kopru

S sobotno zmago proti mariborskemu Braniku je Calcit Waterpolo zaključil redni del državnega članskega prvenstva. Današnja tekma proti VK Gorica bo zaradi odpovedi gostov odpadla.

Vaterpolisti Calcit Waterpola so v kopališču Pod Skalcu zmagali še drugič v treh dneh in si po rednem delu državnega prvenstva priborili tretje mesto. V četrtek so zanesljivo premagal banjaluški Borac, včeraj pa so imeli nekaj več težav z mariborskim Branikom, ki so ga premagali z 12:7 (3:1, 4:1, 2:3, 3:2), vendar njihova zmaga ni bila nikoli vprašljiva. V polfinalu končnice bodo igrali s koprskim Grafistom. Prva tekma bo v sredo v Kopru.

Calcit Waterpolo – AVK Branik Maribor 12:7 (3:1, 4:1, 2:3, 3:2)

Kamnik – Kopališče Pod Skalo, sodnika: Kavčič, Pančur; delegat: Podvršček.

Calcit Waterpolo: Jeran, Gole, Stele, Gledec 1, Lukič, Kordež, Blažević 1, Brišnik, Cerar A. 2, Briški 5, Bergant 3. Trener: Aleš Komelj.
Branik Maribor: N. Globovnik, Pajnik, L, Globovnik, Kačič 4, Herzog, Prikl, Šulek 3. Trener: Robert Grubišič Čabo.

Calcit Waterpolo je na zadnji tekmi pred polfinalom s pol moči premagal mlado mariborsko ekipo, ki je v prejšnjem kolu presenetljivo premagala Borac iz Banje Luke. Tako je Calcit po rednem delu osvojil tretje mesto, zgolj točko oddaljen od koprskega Grafista. Tudi Slovan je bil skoraj do konca v igri za tako željeno tretje mesto, kjer bi se izognil letošnjemu favoritu za naslov kranjskemu Triglavu, ki še ne pozna poraza. Zgolj točko je v prejšnjem kolu prepustil prav Slovanu. Tako zna biti še kako zanimivo v polfinalni tekmi v Kranju, kjer ima Triglav pravtako kot drugouvrščeni Koper prednost domačega igrišča.

Številne poškodbe in kazni Calcita, ki jih je dobila ekipa na zadnji tekmi proti Slovanu, državnih prvakov vsekakor ni prikazala v pravi luči. Ekipi sta se ob zaključku pridružila odlična igralca Sebastjan Novak in Tilen Leskovec, ki sta dokazala, da znata več kot odlično igrati vaterpolo. Po poškodbi se vrača mladi Gašper Brišnik. V ekipo se je vrnil tudi trenutno prvi vratar Gašper Jeran, ki je s svojimi dolgimi "lovkami" odlično branil na odločilni tekmi proti Borcu. Kazni sta potekli tudi prvemu vratarju Gašperju Žurbiju in vedno odličnemu obrambnemu igralcu Luki Soklerju, ki pa se je v letošnji sezoni tudi začel redno tresti nasprotnikovo mrežo.

Že to sredo bo Calcit v Kopru odigral prvo polfinalno tekmo proti domačemu moštvu. V izredno izenačenem prvenstvu bo težko napovedati zmagovalca. Razveseljiv je tudi pogled na listo strelcev, kjer si z enaintridesetimi goli delita drugo mesto Ivan Gledec in preporojeni Blaž Briški. Ekipa Calcita vas tako vabi, da z glasnim spodbujanjem pomagate ekipi do ubranitve naslova državnega prvaka že to sredo ob 20. uri v Kopru. Tekmo bosta sodila mednarodno uveljavljena sodnika Kavčič in Vehovec.

Polfinale

VD Grafist Koper – Calcit Waterpolo
Olimpijski bazen Koper, sreda 25. maja ob 20. uri

POZ EKIPA OT Z N P DZ PZ RVZ TOČKE
1 AVK Triglav Kranj 10 9 1 0 190 90 100 28
2 VD Grafist Koper 10 6 1 3 110 107 3 19
3 Calcit Waterpolo 10 6 0 4 127 113 14 18
4 VK Ljubljana Slovan 10 5 1 4 144 120 24 16
5 VK Borac Banjaluka 10 1 1 8 81 149 −68 4
6 AVK Branik Maribor 10 1 0 9 96 169 −73 3

Vodilni strelci: Vukašin Stefanović (Slovan) 50, Blaž Briški in Ivan Gledec (Calcit) 31.

Mladinci v polfinalu!

Polfinalno vstopnico so si priborili tudi mladinci Calcita. V polfinalu se bodo predvidoma v prvem tednu junija pomerili proti Triglavanom.

Lestvica U19: Triglav 15, LJ Slovan 12, Borac 9, Koper 4, Kamnik 3, Branik 1.

naslovnica - Ivan Gledec je dal za Calcit že enaintrideset golov / fotografija Gašper Šenica