• Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.
Račun
Poteka avtorizacija ...
×

TRIGLAVANI ZANESLJIVI PROTI OSLABLJENEMU CALCITU

Težko pričakovana tekma za naslov državnega prvaka se je pričakovano razpletla v korist Triglava.

DP člani, 2. krog

Calcit Kamnik : Triglav Kranj 12:23 (2:8, 3:7, 3:3, 4:5)
Gledec in Briški 3, Sokler in Blažević 2, Lukić in Cerar 1; Kadivec 6, Popović 3, Lah, Pušavec, M. Gostić, Vončina, Rajlić in Paunović 2, Štirn in Bečić 1.

Če je pri Triglavanih že dalj časa odsoten odlični Justin, ki pa je ta čas izkoristil za sodniško delo, pa je tokrat močno udarilo še po Calcitu. Že tako oslabljeni Kamničani so ostali zaradi karantene še brez prvega golmana Žurbija, kapetana Steleta in poškodovanega Šenice.

Calcit Waterpolo kljub temu ni prestavil tekme in se je pogumno soočil z odlično pripravljenimi Kranjčani, ki tvorijo jedro tudi članske državne reprezentance in so uspešni tudi v A1 Regionalni ligi.

Tekma se je začela z nekoliko zamude zaradi formiranja sodnikov. Prvi so povedli državni prvaki, vendar so jim Triglavani odgovorili z delnim rezultatom 5:0. Kranjčani so rezultat konstantno povečevali in prišli do polčasa na plus deset.

Tretja četrtina je bila izenačena, si je pa Sokler prislužil rdeč karton in na klopi Calcita Komelj rumenega. Podobna je bila tudi zadnja četrtina, v kateri so bili za gol boljši Kranjčani.

Pri domačih sta bila s tremi goli najboljša Gledec in Briški, pri gostih je šest golov dosegel najboljši strelec tekme Kadivec.

Danes se bosta pomerila AVK Branik Maribor in VK Gorica.