Kamniški vaterpolisti so premagali vse tekmece

Kamniški vaterpolisti so že med tednom dvakrat slavili v Mariboru. Uspešni sta bili ekipi U15 in kadeti, zmagovalni niz pa so nadaljevali tudi preko vikenda.

V soboto so člani pred lepim številom gledalcev najprej na kranjskem bazenu premagali VK Slovan Ljubljana, v nedeljo pa sta se na bazenu Kodeljevo pomerila še podmladka obeh klubov, kjer so prav tako slavili kamniški vaterpolisti.

Člani VD Kamnik: VK Slo Ljubljana 11-7 ( 3:2, 1:1, 3:2, 4:2), strelci za Kamnik: Martin Stele 3, Blaž Benkovič 2, Rok Bergant 2, Komatar Luka 2, Briški Blaž 1 in Aleksander Cerar 1 gol, Slo Ljubljana: Martin Puš 4, Sebastijan Novak 2 in Salihi Alisan 1 gol.

Za uspeh ekipe niso dovolj strelci, potrebne so tudi obrambe, pri čemer se je še posebej izkazal vratar Gašper Žurbi, ki je z nekaj lepimi obrambami preprečil ljubljanskim vaterpolistom doseči zadetek.

Poleg naštetih strelcev so za Kamnik igrali še: David Lukič, Blaž Belentin, Tim Burger, Luka Sokler, Gašper Brišnik in Urban Benkovič. Tekma kadetov VD Kamnik 14-VK Slo Ljubljana 4 ( 2:1, 2:2, 5:0, 5:1).

Za Kamnik so zadeli Lukas Z. Gligorovski 4, Blaž Belentin 3, Aleksander Cerar 2, Jošt Čarni 1, Bor Peterlin 1, Urban Zupan 1, Luka Sokler 1, David Lukič 1 gol. V golu je zelo dobro branil David Golob. igrali so še Tim Burger, Gašper Brišnik in Ažbe Cerar.

Zaradi priprav reprezentance sledi krajši premor. Reprezentanca se bo najprej zbrala v Mariboru, kjer bo trenirala skupaj s Slovaško, nato pa se preseli v Koper na turnir štirih ekip, na katerem bodo nastopile reprezentance Hrvaške, Slovaške in Slovenije, ter ekipa Trsta.

Iz Kamnika so v reprezentanco povabljeni: Aleksander Cerar, Lukas Z. Gligorovski, David Golob, Jošt Čarni in Urban Zupan, trenerja sta Elvir Bečič in pomočnik Primož Romšak.

Vaterpolsko društvo Kamnik-Kamniški vaterpolisti so premagali vse tekmece
  • Vaterpolsko društvo Kamnik-Kamniški vaterpolisti so premagali vse tekmece

• VERJAMEJO V NAS