Drugi na mednarodnem turnirju v Novem Sadu

Mladinska ekipa vaterpolskega društva Kamnik se je prejšnji teden udeležila močnega mednarodnega turnirja v Novem sadu, na katerem so sodelovale vaterpolske ekipe iz Rusije, Srbije, Madžarske, Bolgarije in Slovenije.

V Vojvodino so vaterpolisti odšli v ponedeljek 22. avgusta, vrnili pa so se 26. avgusta. Prvo tekmo so imeli v torek dopoldne, turnir pa se je zaključil v četrtek zvečer.

Za kamniško ekipo so bile turnirske tekme dobra priprava na novo sezono, saj so si pridobili nekaj novih poznanstev, nabrali pa vrsto prepotrebnih izkušenj.

Kamniško moštvo je na turnirju opravilo 5 težkih tekem, odrezali pa so se več kot odlično, saj so osvojili odlično drugo mesto ter zaostali zgolj za ekipo Vojvodine, moštveni uspeh Kamničanov pa je bil nagrajen še z najboljšim igralcem turnirja.

Veseli smo, da se mladi kamniški vaterpolisti lahko enakovredno kosamo z ekipo iz države, ki daje aktualne olimpijske prvake, pa ne samo to, kajti Srbija je v tem trenutku tudi evropski in svetovni vaterpolski prvak ter prvak svetovne lige.

Premagati dve ekipi iz Moskve ni mačji kašelj, saj verjetno v eni moskovski ulici prebiva več ljudi kot jih ima cela Slovenija. Madžari so sicer v manjši krizi, toda dobljeni zmagi se ne gleda v zobe, Bolgarska ekipa je bila sicer zadnja, so se pa vseeno vedno borili do konca, tako da so bili kar zahteven tekmec.

V ekipi VD Kamnik so pod vodstvom trenerja Elvirja Bečiča so igrali: Martin Mihelič, Jaka Kerznar, Luka Sokler, Blaž Belentin, Tjaša Belentin, David Lukič, Tim Ostrež, Kristijan Burgar, Rok Bergant, Blaž Briški, Rok Bečič in Martina Kemperl.

Rezultati:

• VD Kamnik”, Slovenija – VK“ Szeged”, Madžarska (4:0, 4:4, 3:1, 3:5)
  • VK“Vojvodina“, Srbija – VD“ Kamnik”, Slovenija (5:3, 4:4, 3:1, 3:1) 15:9
  • VD“ Kamnik”, Slovenija – VK” Aqua Sport Varna”, Bulgaria (0:2, 5:2, 2:3, 5:2) 12:9
  • VD“ Kamnik”, Slovenija – VK“Žemčužina Moscow, Rusija (0:2, 3:1, 3:1, 2:2) 8:6
  • VK“MGFSO Moscow“, Rusja – VK“ Kamnik”, Slovenija (2:4, 1:2, 4:1, 2:3) 9:10

Vrstni red:

1. VK“Vojvodina 15 točk
  2. VD“ Kamnik” 12 točk
  3. VK“ Szeged” 6 točk
  4. VK“Žemčužina Moscow“ 6 točk
  5. VK“MGFSO Moscow“ 4 točke
  6. VK” Aqua Sport Varna” 1 točka

Najboljši vratar turnirja Novi Sad 2016 je postal vratar VK Žemčužina Moscow Russia – Semenov Denis. Najboljši igralec turnirja Novi Sad 2016, pa je igralec našega društva Blaž Briški.

• 28-avgust-2016-vaterpolsko-drustvo-kamnik-drugi-na-mednarodnem-turnirju-v-novem-sadu (1)

• VERJAMEJO V NAS