Tekmovanja gredo proti koncu

Tekmovanja v vaterpolu se končujejo, po obetavnem začetku članov Kamnik Slovana se je sezona končala slabše. V končnici za 3. mesto je bil nasprotnik kranjski AVK Triglav, po izgubljeni prvi tekmi v Kranju z 8-7 so bili fantje odločeni, da bodo v Ljubljani zmagali, toda slab začetek in nervoza zaradi nekaterih sodniških odločitev so odnesli tudi drugo zmago v Kranj, rezultat 11-6 in končno 4. mesto v DP je in ni dobro. Kamnik Slovan je v sezoni premagal Olimpijo in Žusterno, ki igra v finalu DP, igral neodločeno z AVK Triglav. Igralci, vzgojeni v Kamniku, ki so v večini igrali v mlajših reprezentančnih selekcijah, so dokazali, da lahko konkurirajo vsem ekipam v Sloveniji. Včasih malce kratka klop je posledica slabih pogojev za trening, saj se dobrih 8 mesecev vozimo na treninge v Ljubljano in Kranj. V tem obdobju naredimo preko 270 voženj na treninge, ko dodamo še tekme, jih je krepko preko 300. Kljub temu smo v zadnjem desetletju v mlajših kategorijah vedno v ospredju, tudi letos je tako, mladinci in kadeti do 15 let so osvojili 2. mesto, dečki in deklice do 13 let so bili 3, U11 bodo drugi ali tretji, kadeti so v polfinalu pokala izgubili z AVK Triglav.

Na kvalifikacijah za mladinsko EP v La Rochelu smo imeli 3 mladince. Vsako leto se v začetku junija preselimo na bazen Pod skalo in tja prenesemo vse naše dejavnosti, oddahnemo si od voženj in uživamo na objektu, ki ga že tudi močno najeda zob časa, za nas pa je neprecenljive vrednosti, saj nam zniža naše stroške, ki jih imamo s prevozi in najemi v Kranju in Ljubljani, poveča nam prostor za vadbo. Preko poletja bomo izvajali dejavnosti, kot so vaterpolo plavalna šola, vaterpolo šola, tabori, rekreacija odrasli ter orgnaizirali našo največjo prireditev - dan vaterpolistov, ki bo letos na sporedu že enaindvajsetič. Tudi letos bomo sodelovali v poletni ligi, v kateri je lansko leto igralo 8 ekip iz Slovenije in Italije, konec avgusta bomo imeli turnir mali vaterpolo Kamnik 2014, v začetku avgusta pa bomo pomagali pri kamniškem kvadratlonu, ki se je lepo prijel v poletnem dolgočasju.