Zmaga v prvi polfinalni tekmi

S pokalnimi tekmami se je začela vaterpolska sezona 2018-19. Ekipe trenirajo od septembra, tako da so to prve uradne tekme, monotonost pa rešujejo trening tekme.

Aktivna v regionalni ligi je ekipa VK Koper 1958. V članskem pokalu sta polfinalna para Slovan Ljubljana-Kamnik in VK Koper 1958- AVK Triglav. V Ljubljani, na bazenu Kodeljevo, so si kamniški vaterpolisti pred povratno finalno tekmo priigrali prednost treh golov. Slovan Ljubljana so bili boljši do polovice tekme, polčas so dobili 4-3, drugi del so Kamničani dali štiri gole Ljubljana pa nič. Rezultat 7-4.

Kamniška ekipa je igrala v postavi: Gašper Žurbi, Blaž Benkovič, Martin Stele, Luka Sokler 1, Lukas Z. Gligorovski, Tim Burger, Gašper Šenica 1, Tim Ostrez 2, Blaž Belentin, Rok Bergant, Blaž Briski 2, Luka Komatar 1 in Urban Benkovič, Trener Elvir Bečič. Povratna tekma bo na sporedu 8.12.18

Ekipa VD Kamnik je z vrnitvijo Gašperja Žurbija, Martina Steleta in Blaža Benkoviča pridobila veliko, saj je obisk treninga mnogo boljši kot je bil v pretekli sezoni. V ekipo sta se vrnila še Gašper Šenica in Luka Komatar, tako da ima Trener Elvir Bečič, kar težko delo koga uvrstiti v ekipo. Na vratarski poziciji imamo dva odlična vratarja Gašperja in Urbana. Tudi na drugih pozicijah je dober izbor igralcev, dolgoletno delo Primoža Romšaka pa se pozna, saj se mladi fantje z lahkoto priključijo članski ekipi.

Cilj vaterpolistov v prihajajoči sezoni je vsekakor preboj med štiri ekipe in igranje na bazenu Pod skalo, kjer voda kamniškim vaterpolistom najbolj ustreza, žal pa jo imajo na razpolago premalo časa.

Polfinale Koper 1958-AVK Triglav je prva tekma, 28.11.2018, druga 8.12.2018, finale je 19.12.2018. Od 27.11.18-2.12.18, gre reprezentanca letnika 2004, na turnir v slovaški Novaky. V reprezentanci so tudi štirje kamniški vaterpolisti: David Golob, Jošt Čarni, Lukas Z. Gligorovski in Aleksander Cerar.

Mlajše kategorije začnejo z tekmami 9.12.2018, prva ima tekmo ekipa do 15 let v Kopru. V nedeljo 16.12.18 ima turnir ekipa do 13 let in tekmo z Slovan Ljubljana ekipa do 17 let.